StartUsługiArchiwumCzytelniaWarsztatSekretariat
Start arrow krótka prezentacja >
 
  • Dla kogo: instytucje poszukujące finansowania; firmy z pomysłem na rozwój; firmy restrukturyzujące się; nadzór właścicielski; firmy consultingowe (podwykonawstwo).
  • Co: doradztwo w finansach, zarządzaniu, marketingu i strategii; kreatywność i elastyczność; budowa trwałych więzi z klientem; zespół fachowców z różnych dziedzin.
  • Dlaczego: to przydatne wsparcie w osiąganiu sukcesów i dalekosiężnych celów...
 
piątek, 24 listopada 2017
do końca roku zostało 38 dni

 

Przydatne linki

------------- Money.pl -------------
----------------- GUS ----------------
--------------  Europa --------------

 

----------------------- 


Otrzymane dotacje

Obecnie realizowany jest własny projekt, dofinansowany ze środków unijnych, dotyczący ochrony własności przemysłowej.

Start.jpg
Kim jestem

Działalność gospodarczą związaną z doradztwem prowadzę od 1 stycznia 2004 r. W roku 2004 uzyskałem akredytację Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości do wdrażania usług konsultacyjnych i doradczych w ramach programów Phare 2002: Ścieżki od Innowacji do Biznesu, Program Rozwoju Przedsiębiorstw oraz Finansowanie dla Wzrostu.

Specjalizuję się w doradztwie dla przedsiębiorstw, samorządów i szpitali. W ciągu 12 lat zrealizowałem 32 projekty polegających na pozyskaniu finansowania (w tym ze środków unijnych), 97 biznes-planów lub analiz i prognoz do biznes-planów, 14 analiz typu due-dilligence, około 94 wyceny przedsiębiorstw, przedsięwzięć lub wartości niematerialnych, 55 analiz ekonomiczno-finansowych (w tym dotyczących kontrolingu finansowego) oraz 11 analiz sektorowych (w tym dla Komisji Europejskiej i dla Banku Światowego).

W sierpniu 2015 zostałem wpisany na listę biegłych sądowych z zakresu wycen i analiz ekonomiczno-finansowych Sądu Okręgowego w Katowicach. 

Posiadam uprawnienia członka rad nadzorczych spółek Skarbu Państwa.   

Pracuję albo dla własnych klientów, albo jako podwykonawca dużych firm konsultingowych. Działam albo sam, albo - przy większych projektach - ze sprawdzonymi, doświadczonymi specjalistami. W pracy staram się unikać rutyny - stawiam na kreatywność i elastyczność. Zależy mi na budowaniu trwałych więzi z klientem. Zazwyczaj mi się to udaje - czego najlepszym dowodem jest to, ze moi klienci do mnie wracają (do sprawdzenia w sekcji archiwum).  

Jestem współautorem publikacji dotyczących finansów w służbie zdrowia (Econpapers: Health Care Management Science, Termedia: Menedżer Zdrowia, Termedia: Koło ratunkowe dla szpitali. Od doświadczeń do modelu restrukturyzacji).

Wcześniej przez siedem i pół roku pracowałem w dużej śląskiej instytucji finansowej - w Funduszu Górnośląskim . Zajmowałem się tam inwestycjami kapitałowymi i nadzorem właścicielskim. W związku z tą pracą pełniłem funkcje prezesa zarządu, likwidatora spółek, przewodniczącego, sekretarza, bądź członka rad nadzorczych.

Jeszcze wcześniej, przez około pięć i pół roku, pracowałem w innej branży - byłem członkiem dwuosobowego zespołu, który produkował i sprzedawał oprogramowanie dla wypożyczalni kaset, agencji ubezpieczeniowych, biur rachunkowych, biur podróży itd. Po latach sam się dziwiłem, jak długo klienci mogą chcieć używać programy napisane pod DOS (czy ktoś to jeszcze pamięta...?).

Studiowałem najpierw na Politechnice Śląskiej w Gliwicach (informatyka), a potem w Śląskiej Międzynarodowej Szkole Handlowej w Katowicach (zarządzanie i marketing - wtedy to jeszcze nie było takie "popularne"). Świetne studia - małe grupy studentów, międzynarodowa kadra, wartościowe staże. Tam też ukończyłem studia podyplomowe (inżynieria finansowa i bankowość), realizowane przy ścisłej współpracy z Wyższą Szkołą Handlową z Tuluzy (Francja), której dyplom otrzymałem (MASTERE - francuski odpowiednik MBA).

Serdecznie zapraszam do współpracy. Proszę mnie sprawdzić (sekcje archiwum i warsztat), zapoznać się z ofertą (sekcja usługi) i ewentualnie skontatować ze mną (sekcja sekretariat - najlepiej poprzez formularz zapytania ofertowego). Na pewno odpowiem.

Maciej Stamirski